MAOE Hajdú-bihar megyei szervezete
A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének jogelőzményei 1950-53-ra nyúlnak vissza, amikor a Magyar Állam létrehozta a három különálló - Irodalmi, Zenei és Képzőművészeti - alapot, amelyek egyesítésével létrejött 1968-ban a Magyar Népköztársaság Művészeti Alapja.
Az Alap tagja volt minden egyes magyar alkotóművész. A rendszerváltozást követően a korábbi szervezeti struktúra átalakult. Erre 1992-ben került sor, amikor létrehozásra került a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete (MAOE), mint utódszerv. Jelenleg közel 6900 magyar alkotó - író, zeneművész, képző-, ipar- és fotóművész - tagot tömörítő civil szervezet.
Hajdú-bihar megyei szervezetének választmányi tagjai: Durucskó Zsolt, Kónya Ábel és Tamus István grafikusművészek (korábban Burai István festő- és grafikusművész, Győri László szobrászművész, László János grafikusművész és Sulyok Géza festőművész.
Debrecen és a megye hagyományos rendezvénye a hivatásos alkotók éves bemutatkozójaként a Debreceni Tavaszi Tárlat, és az amatőröket a hivatásos alkotókkal együtt színre léptető Hajdú-Bihar megyei őszi tárlat és a jelenleg szünetelő, Országos Nyári Tárlat.
A megyében működő művésztelepek közül a legrégebbi, a Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep Hajdúböszörményben működik, több mint fél évszázada. Résztvevőit kuratórium állítja össze, évente más-más alkotót hívva meg, a legjobbat pedig Káplár Miklós-díjjal és a következő évi nyitókiállítás lehetőségével jutalmazza. A sokszorosító grafika hagyományait követi a Derecskei Művésztelep, elismerésének, a Móré Mihály-díjnak odaítéléséről a résztvevők döntenek. Nagy múltra tekint vissza a Hortobágyi, említésre méltó még a Nyíradonyi és a Vámospércsi Művésztelep.